Dan Petrescu, gest necontrolat la CFR - Slavia. Ce a putut să-i facă unui jucător al cehilor şi ce explicaţie a oferit. FOTO

21 aug 2019 7327 afişări Liga Campionilor

CFR a fost învinsă pe teren propriu, 0-1, de Slavia Praga în turul play-off-ului Ligii Campionilor. Omrani a ratat un penalti, în minutul 79, iar adversarii au marcat prin Masopust, în minutul 28. Returul va avea loc la Praga, la data de 28 august, de la ora 22:00. Echipa câştigătoare a "dublei" va juca în grupele Champions League, iar învinsa va evolua în grupele Europa League.

Ce a făcut Dan Petrescu în timpul meciului: la o fază petrecută în minutul 35, mingea a ieşit în afara terenului, în dreptul băncii tehnice a ardelenilor, iar Olayinka a urmărit balonul şi s-a grăbit să arunce de la margine, dar Dan Petrescu a încercat să-l tragă de tricou pentru ca Slavia să nu repună repede mingea în joc. "Dacă riscam, acum aş fi fost avertizat. Nu am fost şi asta e", a comentat sec tehnicianul CFR-ului.

(captură Digi Sport)

CITEŞTE ŞI Au plecat cehii? Putem fi sinceri? De ce ar merita România o echipă în grupele Champions League?

CITEŞTE ŞI Dan Petrescu nu a fost impresionat de Slavia Praga: "Ne-au dominat, dar n-au avut ocazii". Golul încasat de CFR l-a scos din minţi