IMAGINEA ZILEI | „Aroganța” lui Helmuth Duckadam pentru Florin Talpan. Ce numere și-a pus la mașină

Helmuth Duckadam a surprins cu noua sa mașină, un Ford Explorer - model mai vechi - primit de la un prieten de-ai săi din SUA. Nu modelul impresionează, ci numărul de înmatriculare: Steaua.
IMAGINEA ZILEI | "Aroganța" lui Helmuth Duckadam pentru Florin Talpan. Ce numere și-a pus la mașină

Helmuth Duckadam a surprins cu noua sa mașină, un Ford Explorer – model mai vechi – primit de la un prieten de-ai săi din SUA. Nu modelul impresionează, ci numărul de înmatriculare: Steaua.

Președintele de imagine al FCSB-ului își continuă disputa cu Florin Talpan, juristul CSA care a reușit să recupereze numele și marca Steaua. Duckadam spune că a primit o mașină de la un prieten de SUA, iar numărul de înmatriculare a fost ales cu atenție:

„Am primit de la un prieten foarte bun al meu din SUA o mașină americană. E mai mult o surpriză pentru domnul Talpan. Dacă dânsul a dorit neapărat să țină la numele Steaua, să ni-l ia, eu am în continuare Steaua. Mașină americană care are numele de înmatriculare Steaua. Am vrut să pun Steaua 1, dar era luat deja acest număr de un român din New York. Nu știam ce se va întâmpla cu numele, dar acum cred că nu o să am probleme cu CSA dacă numerele mele sunt așa. Eu cred că am voie, e mașină înscrisă pe numele meu, e mașină americană, impozitele sunt plătite în SUA. Eu am FCSB-ul pe piept, dar la mașină am Steaua”, a declarat Duckadam pentru DigiSport.

Sursa foto: DigiSport.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
România, învinsă fără drept de apel de Franța! Tricolorii U16 se opresc în sferturile EuroBasket
Mediafax
Anna și pensionarul MApN s-au autodenunțat. Gestul de pe Transfăgărășan e pistol cu apă. Iubirea lor a trecut granița (și nu doar o dată)!
Cancan.ro
Fata din Roșiori de Vede care a absolvit Harvard și lucrează la NATO. Povestea Laviniei Teodorescu: „M-aș întoarce oricând în România”
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Cum arăta Denise Rifai înainte de a cunoaște celebritatea. Imagini rare cu prezentatoarea tv! Tatăl arab îi restricționa anumite lucruri
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – Ieri m-am jucat cu soția de-a doctorița și pacientul!
Râzi cu lacrimi
Furnicile lucrează mai bine în grupuri mari, au aflat oamenii de știință
Descopera.ro
Cine este Anna și cum l-a 'smintit' pe pensionarul MApN care i-a scris numele pe stâncă. Povestea 'interzisă' care se ascunde în spatele graffitiului de pe Transfăgărășan
Cancan.ro
De ce a lipsit Vierme de la reuniunea Animal X de la UNTOLD 2026. Explicația oferită de Șerban Copoț
Ciao.ro
Pisicile războinice cuceresc acest joc
Go4Games
Problema neașteptată a cablurilor pe bază de soia. Un șofer a plătit scump
Promotor.ro