Uluitor! Un parior român a ghicit scorurile exacte la Liverpool - Barcelona şi Ajax - Tottenham! Cota uriaşă şi suma câştigată

9 mai 2019 9518 afişări Liga Campionilor

În semifinalele Ligii Campionilor, în manşa secundă, s-au înregistrat scoruri incredibile. În tur, Liverpool a pierdut cu 3-0, dar în retur s-a impus cu 4-0, iar Tottenham a revenit după ce în primul duel al "dublei" cu Ajax a pierdut, 0-1. Aseară, în Olanda, trupa engleză a învins cu 3-2, după ce fusese condusă cu 2-0.

Un parior român, din localitatea Corabia, a fost inspirat şi a ghicit rezultatele exacte ale manşelor secunde. Finala dintre Tottenham şi Liverpool se va desfăşura la Madrid, la data de 1 iunie.

• Tottenham Hotspur s-a calificat în finala Ligii Campionilor, miercuri seară, după o revenire senzaţională, golul victoriei venind în minutul 90+6. În tur, a fost 1-0 pentru Ajax Amsterdam, iar aseară, olandezii au condus cu 2-0, prin golurile lui de De Ligt ‘5 şi Ziyech ’35. Moura a fost eroul englezilor: reuşitele sale fiind semnate în minutele ’55, ’59, ‘90+6.
  • Liverpool a întors scorul din tur şi a învins cu 4-0 pe Barcelona, goluri  Origi '7, '79, Wijnaldum '54, '56, în manşa a doua a semifinalelor Ligii Campionilor. Spaniolii au învins cu 3-0 în prima manşă.