Nicio șansă pentru Oțelul!** „Basel a dat trei goluri și abia a scos un egal! Vor pierde meciul”

Campioana en-titre a Ligii I, Oțelul Galați, va disputa în această seară unul dintre cele mai importante meciuri din istoria clubului contra celor de la Manchester United, însă elevilor lui Dorinel Munteanu nu li se dau nicio șansă.
Nicio șansă pentru Oțelul!** "Basel a dat trei goluri și abia a scos un egal! Vor pierde meciul"

Campioana en-titre a Ligii I, Oțelul Galați, va disputa în această seară unul dintre cele mai importante meciuri din istoria clubului contra celor de la Manchester United, însă elevilor lui Dorinel Munteanu nu li se dau nicio șansă.

Sorin Cârțu, antrenor care a pregătit pe CFR în Champions League, spune că întrecerea numărul 1 a continentului este o pălărie prea mare pentru moldoveni.

„Unitatea de grup și pregătirea fizică sunt atuurile Oțelului pentru meciul cu Manchester. Există o anumită frică la un asemenea meci, frica de a nu se face de râs. Eu cred că vor pierde meciul, dar nu la un scor mare. Nu văd cum poate obține Oțelul un egal cu Manchester, pentru că ei nu ne vor trata de sus. Pentru a obține un punct trebuie neapărat să înscrii, Basel a dat trei goluri și abia a scos un egal. Când te prezinți într-o competiție precum Champions League, obiectivul tău minim trebuie să fie calificarea în Europa League„, a declarat Cârțu la Sport.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]