Şumudică se menţine pe podium în Arabia! Victorie importantă într-un duel românesc. FOTO | Cum arată clasamentul

11 apr 2019 3810 afişări International

Duelul celor doi antrenori români, Marius Şumudică şi Ciprian Panait, din prima ligă din Arabia Saudită s-a încheiat cu victoria fostului tehnician al Astrei Giurgiu. Al Shabab s-a impus, în deplasare, cu Al Batin, în etapa cu numărul 27 cu scorul de 2-1.

Cu Budescu şi Găman integralişti, oaspeţii de la Al Shabab au deschis scorul înainte de pauză prin brazilianul Seba. Acelaşi jucător a dublat avantajul echipei pregătite de Şumudică, în minutul 66. În prelungirile meciului, Al Batin a redus diferenţă. Crysan a transformat o lovitură de la 11 metri.

În urma acestui rezultat, Al Batin ocupă locul 15 la 5 puncte de salvarea directă din prima ligă, în timp ce Al Shabab rămâne pe locul 3, cu 50 de puncte. Liderul din Arabia Saudită este Al Nasr cu 61 de puncte, iar pe doi este Al Hilal cu 60 de puncte. Ambele formaţii au un meci în minus.