Liverpool, scos la vânzare după doar trei ani! Suma pentru care americanii sunt gata să se retragă

După doar trei ani de când a fost preluat de noii proprietari, iată că Liverpool este scos din nou pe piață, însă neoficial după cum anunță cei de la The Sun.
Liverpool, scos la vânzare după doar trei ani! Suma pentru care americanii sunt gata să se retragă

După doar trei ani de când a fost preluat de noii proprietari, iată că Liverpool este scos din nou pe piață, însă neoficial după cum anunță cei de la The Sun.

Englezii scriu că actualii patroni sunt gata să renunțe la acțiunile clubului pentru 350 de milioane de lire sterline.

Proprietarii americani sunt nemulțumiți de faptul că după ce au cumpărat în 2010 clubul pentru suma de 300 de milioane de lire, au mai cheltuit între timp 187 de milioane de lire pentru transferuri, iar echipa nu s-a apropiat de primele locuri ale Premier League.

„Ei au intrat în această afacere pentru a face bani, dar echipa nu s-a calificat în cupele europene și au cheltuit 100 de milioane de lire pe transferuri. Posibila vânzare a lui Luis Suarez nu este o coincidență. Prin vânzarea unul star al echipei este un semn clar că vrei să te retragi”, a spus o sursă pentru cei de la The Sun.

Investitorii sunt supărați că au pierdut foarte mulți bani în urma unor transferuri păguboase în perioada în care de echipă se ocupa Kenny Dalglish. Atunci cei de la Liverpool au plătit 35 de milioane de lire pantru transferul lui Andy Carroll de la Newcastle, pe care mai târziu l-au vândut celor de la West Ham pentru doar 19 milioane.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]