VIDEO | Scene incredibile cu omul care a schimbat liderul în tenisul mondial. Dialog ireal pe teren: „Ă‚la e tata!”. Replica: „Dar nu poți să faci așa ceva!”

Thanasi Kokkinakis este iar în atenția lumii întregi. După ce l-a învins pe Roger Federer în turul doi al Masters-ului de la Miami, australianul a avut parte de un meci cu scântei în fața lui Fernando Verdasco, în turul trei. Deranjat din tribună între primul și al doilea serviciu, 'Nando' a cerut ca vinovatul să fie scos în afara terenului, iar Thanasi i-a urlat la schimbul de terenuri: 'E tata!'
VIDEO | Scene incredibile cu omul care a schimbat liderul în tenisul mondial. Dialog ireal pe teren: "Ă‚la e tata!". Replica: "Dar nu poți să faci așa ceva!"

Thanasi Kokkinakis este iar în atenția lumii întregi. După ce l-a învins pe Roger Federer în turul doi al Masters-ului de la Miami, australianul a avut parte de un meci cu scântei în fața lui Fernando Verdasco, în turul trei. Deranjat din tribună între primul și al doilea serviciu, ‘Nando’ a cerut ca vinovatul să fie scos în afara terenului, iar Thanasi i-a urlat la schimbul de terenuri: ‘E tata!’

Verdasco și Kokkinakis au purtat un dialog aprins la schimbul de terenuri. Ibericul era convins că cel care îl deranjase era antrenorul lui Kokkinakis. Australianul a fost însă ferm – a cerut ca Verdasco să i-l descrie pe cel căruia i s-a adresat și a replicat exasperat – ‘Ă‚la e tata!‘. „Este lipsă de respect la adresa mea„, i s-a plâns tânărul de 21 de ani arbitrului. Verdasco și-a cerut scuze, însă i-a ținut morală mai tânărului său adversar. „Îmi pare rău, nu am știut că este tatăl tău, dar oricare ar fi situația – știi cum este: nu poți să țipi între primul și al doilea serviciu„.

Chiar dacă a dat semne de nervozitate pe întreaga durată a meciului, Fernando Verdasco (39 ATP) l-a învins pe Thanasi Kokkinakis (175 ATP), scor 3-6, 6-4, 7-6(4), după două ore și 54 de minute de luptă. Mai departe, în optimi, ‘Nando’ va avea parte de un duel sută la sută iberic, împotriva favoritului 16, Pablo Carreno-Busta.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]