„TAAAACI!” Nervii Simonei au cedat în primul set. VIDEO | Reacțiile care spun multe despre presiunea resimțită

"TAAAACI!" Nervii Simonei au cedat în primul set. VIDEO | Reacțiile care spun multe despre presiunea resimțită

Primul set al finalei de la Australian Open a fost foarte frustrant pentru Halep. Condusă încă din start, după un break luat de Caroline Wozniacki în chiar primul game de serviciu al liderului mondial, Simona a fost nevoită să alerge după adversară, iar reacțiile sale, normale, au trădat presiunea momentului.

La 4-2 pentru Wozniacki, Halep venea după un game foarte bun pe primul serviciu, dar o minge trimisă în banda fileului a împiedicat-o să pună presiune pe daneză. A fost primul moment în care Halep a dat semne de nervozitate.

Chiar dacă Wozniacki a „fugit” repede la 5-2, Simona a găsit energia pentru o serie de trei game-uri consecutive, a egalat la cinci, apoi a împins manșa în tiebreak, unde nervii au revenit. După primul punct al jocului decisiv, Simona a avut o nouă ieșire nervoasă, strigând un „taaaaci!” apăsat către loja sa.

 

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]