FOTO | Probleme pentru adversara Simonei Halep, chiar în timpul meciului! Kerber a cerut intervenţia medicului

6 iun 2018 3207 afişări Tenis

Angelique Kerber a avut probleme medicale în setul decisiv cu Simona Halep. Nemţoaica a primit îngrijiri chiar pe teren, după ce a cerut un time-out medical. Fostul lider mondial a acuzat probleme la degetul mare al piciorului stâng.

Kerber a început în forţă meciul cu Halep şi a condus cu 4-0, însă Simona a împins-o dincolo de limitele normale şi aceasta a cedat setul doi (6-3), apoi a avut probleme medicale. La scorul de 2-1, după un rebreak, Kerber a solicitat ajutorul medicului.

Nemţoiaca a acuzat probleme la degetul mare al piciorului stâng, motiv pentru doctor să petreacă câteva minute bune. Kerber a fost bandajată şi a putut apoi continua meciul.