Acasa » Alte Sporturi » Auto-Moto » Dan Girtofan, favorit la Brasov

Dan Girtofan, favorit la Brasov

Sub o noua titulatura, Campionatul National de Raliuri Dunlop debuteaza pomaine, la Brasov. Detinator al titlului, Dan Girtofan este socotit a fi principal favorit al primei etape, el terminand pe primul loc langa Tampa de trei ori in ultimii patru ani.
Dan Girtofan, favorit la Brasov

Sub o noua titulatura, Campionatul National de Raliuri Dunlop debuteaza poimaine, la Brasov. Detinator al titlului, Dan Girtofan este socotit a fi principal favorit al primei etape, el terminand pe primul loc langa Tampa de trei ori in ultimii patru ani. Brasoveanul il va avea copilot, la fel ca in 2007, pe Adrian Berghea. Cei doi dispun de modelul Subaru N14, insa in primele doua etape, pana se vor obisnui cu noua masina, vor concura tot pe N12.

Pe langa participarea in CNR, Dan Girtofan va fi prezent si in cateva etape ale Campionatului European de Raliuri. 

Raliul Brasovului este programat vineri si sambata. Prima proba speciala va avea loc vineri, la ora 15:30, la Arena Sportiva Ion Tiriac (Centrul Istoric), celelalte sapte urmand a se desfasura sambata. Raliul se va incheia in jurul orei 19:00, festivitatea de premiere fiind anuntata pentru ora 21:30, la hotelul ARO Palace.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]