Încă un transfer făcut de Steaua. Bawab a semnat pe doi ani. Becali: „Mâine pleacă în Turcia și intră pe mâinile lui Reghe”

Steaua a reușit încă un transfer. Tha'er Bawab, ultima oară la CS U Craiova, a semnat cu echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf un contract valabil doi ani.
Încă un transfer făcut de Steaua. Bawab a semnat pe doi ani. Becali: "Mâine pleacă în Turcia și intră pe mâinile lui Reghe"

Steaua a reușit încă un transfer. Tha’er Bawab, ultima oară la CS U Craiova, a semnat cu echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf un contract valabil doi ani.

Steliștii sunt extrem de activi în această perioadă pe piața transferurilor. După ce aseară au anunțat că l-au transferat pe Marica, astăzi a venit rândul lui Bawab. Iordanianul a rămas liber de contract după despărțirea de CS U Craiova și a ajuns la Steaua prin intermediul familiei Reghecampf, cu care are are o relație bună.

Bawab a semnat pe doi ani și urmează să plece și el în cantonamentul din Turcia: „Este jucătorul Stelei, ne-am înțeles, e totul rezolvat. A semnat pe doi ani. Mâine pleacă în Turcia și intră pe mâinile lui Reghe”, a dezvăluit Gigi Becali pentru gsp.ro.

Tha’er Bawab are 30 de ani, poate juca mijlocaș ofensiv și atacant și în prima parte a sezonului a jucat în 19 meciuri, a dat trei goluri și a reușit cinci assist-uri.

Ce transferuri a făcut Steaua până acum: Ciprian Marica, Alex Bourceanu, Mihai Pintilii, Marko Momcilovic, Sebastian Chitoșcă, Doru Popadiuc, Cătălin Ștefănescu, Paul Pârvulescu (revenit din împrumutul la Voluntari).

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]