Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Steliștii „interziși” merg la Protecția Consumatorului!** Vezi ce plan au!

Steliștii „interziși” merg la Protecția Consumatorului!** Vezi ce plan au!

Asociația Independentă a Suporterilor Steliști (AISS) îi sfătuiește pe suporterii cărora li se refuză dreptul de a asista la meciul Steaua - Fenerbahce, programat joi, în etapa a III-a a Ligii Europa, să adreseze o plângere în acest sens Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor (ANPC), informează MEDIAFAX. Pe siteul oficial al suprterilor, AISS a emis presei un comunicat, în care indică pașii ce trebuie urmați pentru suporterii care se vor adresa ANPC. "În acest moment, suporterii au la dispoziție două proceduri: una administrativă, de adresare către Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) și una judiciară, de intentare a unei acțiuni în justiție împotriva clubului Steaua. În plângerile lor, suporterii vor descrie motivul real al plângerii: interdictia de a achiziționa bilete la meciul de fotbal Steaua - Fenerbahce, sub motivul interdicției accesului la o competiție sportivă ce a fost dispusă chiar de către clubul Steaua, și nu de către organele competente să dispună această măsură potrivit Legii nr. 4/2008", se arată în comunicat.
Steliștii "interziși" merg la Protecția Consumatorului!** Vezi ce plan au!

Asociația Independentă a Suporterilor Steliști (AISS) îi
sfătuiește pe suporterii cărora li se refuză dreptul de a asista la
meciul Steaua – Fenerbahce, programat joi, în etapa a III-a a Ligii
Europa, să adreseze o plângere în acest sens Autorității Naționale
pentru Protecția Consumatorilor (ANPC), informează MEDIAFAX. Pe siteul
oficial al suprterilor, AISS a emis presei un comunicat, în care
indică pașii ce trebuie urmați pentru suporterii care se vor adresa
ANPC.

În acest moment, suporterii au la dispoziție două
proceduri: una administrativă, de adresare către Autoritatea
Națională pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) și una judiciară,
de intentare a unei acțiuni în justiție împotriva clubului
Steaua.

În plângerile lor, suporterii vor descrie motivul real
al plângerii: interdictia de a achiziționa bilete la meciul de
fotbal Steaua – Fenerbahce, sub motivul interdicției accesului la o
competiție sportivă ce a fost dispusă chiar de către clubul Steaua,
și nu de către organele competente să dispună această măsură
potrivit Legii nr. 4/2008
„, se arată în comunicat.

Procedura integrală pentru o plângere la ANPC o
găsiți
AICI

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]