EXCLUSIV AUDIO | A rupt cămașa „de suflet” de pe Talpan și a recunoscut tot! „Ce măsură porți? Să-ți dau banii!”

Nu e liniște la Steaua. Juristul clubului, Florin Talpan, a dezvăluit că în cadrul unei ședințe a existat un conflict și colonelul Ducu Petre, omul care conduce secțile de sporturi individuale ale roș-albaștrilor, i-a rupt cămașa.
Bogdan Savin

Nu e liniște la Steaua. Juristul clubului, Florin Talpan, a dezvăluit că în cadrul unei ședințe a existat un conflict și colonelul Ducu Petre, omul care conduce secțile de sporturi individuale ale roș-albaștrilor, i-a rupt cămașa.

ProSport a stat de vorbă cu ambele părți, iar cel incrimnat s-a apărat susținând că Talpan „mai mult și-a rupt cămașa singur”. Inclusiv comandantul Cristian Petrea, omul care veghează asupra întregului club, a explicat la ProSport LIVE că e vorba despre un „fake news” și că „Ducu i-a pus mâna în piept și i s-a rupt un nasture”. Dar, dovezi recente arată că agresorul și-a recunoscut vina. ProSport a intrat în posesia unor înregistrări telefonice în care Ducu Petre întreabă clar: „Ce măsură porți? Să-ți dau banii!”.

Dialogul telefonic dintre Florin Talpan și Ducu Petre:

Ducu Petre: Salut, Florin!
Florin Talpan: Salut, Petre!
Ducu Petre: Omule, ești cumva la birou?
Florin Talpan: Nu, sunt la Tribunal!
Ducu Petre: Ajungi azi la club? Că voiam să te uiți un pic pe niște acte adiționale pentru contribuții și voiam să-mi spui cât porți la cămașă, 38, cât? 40?
Florin Talpan: Așa sunt de supărat pe chestia asta!
Ducu Petre: Care chestie?
Florin Talpan: Cu cămașa, știi foarte bine!
Ducu Petre: Îmi spui ce cămașă vrei și-ți cumpăr…Ce calitate e?…Mai am câteva contracte și vreau să te uiți pe ele, te rog frumos!
Florin Talpan: Da. Dar, vreau proces-verbal și tot ce trebuie ca să fie în regulă, bine?
Ducu Petre: Bine. Dar, nu e nevoie de proces -verbal de negociere, că nu schimbăm nimic. Este un acord de plată a contribuților.

„Am primit cămașa de la cineva foarte drag sufletului meu, nu am purtat-o decât o singură dată și m-am trezit cu ea ruptă”

Convorbirea a continuat pe același ton:

Florin Talpan: Salut, am văzut că m-ai sunat!
Ducu Petre: Salut, păi rămăsese că ne vedem ca să bem o cafeluță. Ai puțin timp ca să treci pe la mine?
Florin Talpan: Da, Petre, dar tu mi-ai rupt cămașa și sunt și eu un pic așa…
Ducu Petre: Hai, mă, cinci minute să vorbim, că nu moare nimeni dacă vorbim, ce Dumnezeu?
Florin Talpan: Râde lumea de mine că mi-ai rupt cămașa și țineam foarte mult la ea.
Ducu Petre: Dacă tu țineai la ea, îmi spui modelul și-ți iau. Eu voiam să-ți fac o altă propunere…dacă treci cinci minute pe la mine să vorbim, îți rămân recunoscator.
Florin Talpan: Chiar râd oamenii din club de mine. Iar colonelul Petrea se comportă urât cu mine și nu mi se pare normal.
Ducu Petre: Dacă noi doi stăm de vorbă, o să ajungem la un numitor comun. Nu mă interesează domnul Petrea sau alții colonei…
Florin Talpan: Eu am primit cămașa de la cineva foarte drag sufletului meu, nu am purtat-o decât o singură dată și m-am trezit cu ea ruptă. M-a deranjat.
Ducu Petre: Mă revanșez. Îmi spui despre ce e vorba și o rezolvăm.
Florin Talpan: Să-mi termin și eu treaba și ne vedem.
Ducu Petre: Bine, te aștept!

Totul a pornit după ce într-o ședință a CSA Steaua se dorea ca fundația Casa Campionilor, prezidată de Mariana Bitang, să folosească imaginea gimanstelor roș-albastre. Talpan nu a vrut să semneze actul respectiv și de aici totul a degenerat. Ducu Petre e chemat acum în fața Tribunalului Militar de către Florin Talpan, iar daunele care i se cer sunt uriașe, de peste 300.000 de euro.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]