Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Un brazilian spectaculos, transfer cu care Gigi Becali ar da lovitura la FCSB: „Să nu vă mire!”

Un brazilian spectaculos, transfer cu care Gigi Becali ar da lovitura la FCSB: „Să nu vă mire!”

Răzvan Lunga
13 sept. 2025, 23:35, Superliga
Un brazilian spectaculos, transfer cu care Gigi Becali ar da lovitura la FCSB: „Să nu vă mire!”
SURSA FOTO: FOTOMONTAJ PROSPORT

Gigi Becali ar putea da lovitura la FCSB cu transferul unui jucător brazilian din Superliga României.

Basarab Panduru crede că sud-americanul Caio Ferreira de la FC Argeș ar putea ajunge la gruparea roș-albastră.

Un brazilian spectaculos, transfer cu care Gigi Becali ar da lovitura la FCSB: „Să nu vă mire!”

Caio Ferreira a marcat în meciul UTA Arad – FC Argeș din etapa 9. Fotbalistul lui Bogdan Andone a deschis scorul cu un șut superb la vinclu.

Basarab Panduru l-a identificat pe Caio drept un jucător care poate aduce bani la FC Argeș și nu s-ar mira dacă acesta ar ajunge la FCSB.

„Andone a spus că cu ăștia de pe benzi marchează mult, dar nu fac faza de apărare. «Dar stai puțin, că trebuie să-l vindem pe Caio, că din asta trăim. Trebuie să fim cu toții o echipă și să facem ceva.

Caio are 24 de ani. Trebuie să-l vindem, că dacă vrem să facem echipă și la anul și să meargă lucrurile bine, trebuie să facem ceva și să vindem ceva». Să nu vă mire dacă va ajunge Caio la FCSB. Tudose ar fi ajuns de acum”, a declarat Panduru, la PrimaSport.

Sfatul lui Bogdan Andone pentru Caio Ferreira

Bogdan Andone i-a transmis lui Caio Ferreira să lase individualitățile și să joace pentru echipă: „Trebuie să înțeleagă, să joace pentru echipă, nu pentru el. Nu mă interesează giumbușlucurile lui.

Mă interesează să dea drumul la minge, să dea o pasă când trebuie. Asta mă interesează, nu să joace pentru el. Lipsă de concentrare, nesincronizări. Am reușit să egalăm, apoi, la a doua intrare în careu, un carambol și luăm gol iarăși.

E greu, mai ales când ești o echipă nou-promovată. E greu să revii în meci după pauză, mai ales că am întâlnit un adversar cu calitate, cu valoare mare”, a declarat Bogdan Andone după Universitatea Craiova – FC Argeș 3-1, meci disputat în a doua etapă din Superliga.