Nelu Varga vrea să obțină 15 milioane de euro în schimbul lui Louis Munteanu, dar Arlauskis îl pune la zid pe tânărul fotbalist al celor de la CFR Cluj.
Atacantul lui Dan Petrescu are parte de un sezon foarte bun în tricoul ardelenilor, fiind golgheterul la zi al Superligii României. Acest lucru nu l-a impresionat și pe Arlauskis, fostul portar al celor de la CFR Cluj.
Arlauskis a vorbit recent despre fosta lui echipă, CFR Cluj, și a dezvăluit că nu este impresionat de un jucător anume din lotul pregătit de Dan Petrescu. Mai mult de atât, fostul portar a vorbit și despre Louis Munteanu, vedeta ardelenilor. Lituanianul l-a pus la zid pe tânărul atacant și a declarat că nu este impresionat de performanțele pe care acesta le are sub comanda lui Dan Petrescu.
„Nu. De ce să-mi placă? Louis Munteanu? Hai lasă-mă și cu ăsta! Să mai joace, să mai dea goluri, să facă pasul în fotbalul mare și apoi vedem.
Acum, dacă dai câteva goluri în România, ești comparat cu cei mai buni jucători. Oameni care au mâncat rahat în fotbal an de an, zi de zi, îl pun deja în vitrina cu cei mai buni jucători pe un băiat care a dat câteva goluri.
Nu, nu e așa. Trebuie să mai bea niște lapte, cum zic eu, ca să ajungă acolo. Nu cu vorbe, cu fapte. Da, e golgheter, bravo lui. Dar fiecare echipă are un jucător de vârf, mai piesă, cu mai multe goluri și pase decisive”, a declarat Arlauskis, conform fanatik.ro.
După patru etape disputate în play-off-ul Superligii României, CFR Cluj ocupă poziția a doua a clasamentului, cu 34 de puncte acumulate, la două puncte în spatele liderului FCSB.
Cele două echipe, care sunt implicate în lupta la titlu, se vor întâlni duminică, 20 aprilie 2025, începând cu ora 20:00, pe Arena Națională din București.
În ultima etapă disputată, FCSB a remizat, scor 0-0, în fața celor de la Universitatea Craiova. De partea cealaltă, CFR Cluj a obținut tot un rezultat de egalitate, scor 1-1, în fața celor de la Rapid București.
În cazul în care va obține o victorie pe terenul campioanei României, trupa pregătită de Dan Petrescu va reuși să o depășească pe FCSB în clasamentul Superligii.