Nelu Varga a ales cine va fi președintele lui CFR Cluj: ProSport, confirmat! Decizia a fost anunțată imediat după ce a umilit Farul lui Gică Hagi cu 5-1

Nelu Varga a ales cine va fi președintele lui CFR Cluj: ProSport, confirmat! Decizia a fost anunțată imediat după ce a umilit Farul lui Gică Hagi cu 5-1

Nelu Varga a decis noul președinte de la CFR Cluj. Informația transmisă de ProSport a fost confirmată după meciul CFR – Farul 5-1.

CFR Cluj a rămas fără președinte după ce Cristi Balaj a demisionat, la doar o zi după ce Adrian Mutu a decis să părăsească echipa. Înfrângerea cu Corvinul a fost momentul în care lucrurile au luat o întorsătură neașteptată pentru gruparea din Gruia, dar Nelu Varga a mutat rapid și eficient. La finalul meciului cu Farul a fost anunțată revenirea lui Cristi Balaj.

Nelu Varga a decis: Cristi Balaj revine la CFR Cluj

Nelu Varga a anunțat săptămâna trecută că este în discuții avansate cu Dani Coman și că, în proporție de 90%, acesta va fi noul președinte al clujenilor. Finanțatorul CFR voia doar să se asigure că și Dan Petrescu este de acord cu această mutare. Deși a dezvăluit că a avut loc o discuție între Dani Coman și Dan Petrescu, tehnicianul a negat acest lucru și nu s-a arătat prea încântat de această idee.

„Eu n-am avut întâlnire cu nimeni. La un club de fotbal patronul decide cine este președinte. Dacă voi fi întrebat, să mi se ceară o părere, o voi da.

Dar în nici un caz nu decid eu. Mie nu mi-a zis nimeni așa ceva (n.r. întâlnirea cu Dani Coman). Dacă voi fi întrebat, cum a fost și cu domnul Balaj, când am venit prima oară, mi s-a părut o soluție extraordinară și am fost de acord.

Dar nu voi decide eu. Poate la jucători care vin și pleacă voi avea un cuvânt de spus, asta e clar. Dar la președinte nu am eu ultimul cuvânt”, a spus Dan Petrescu la conferința de presă.

Potrivit surselor ProSport, șansele venirii lui Dani Coman la CFR au scăzut drastic după ce fostul portar a dezvăluit public că negociază și cu alte cluburi din Superliga și nu ar veni la o echipă dacă nu ar avea putere totală de decizie.

La finalul meciului cu Farul, Nelu Varga a dezvăluit că a luat decizia finală și Cristi Balaj va reveni în poziția de președinte al clubului, potrivit Prima Sport.

Discuții cu Balaj încă din Săptămâna Mare

ProSport a dezvăluit că revenirea lui Cristi Balaj la CFR a fost luată în considerare de Nelu Varga încă din Săptămâna Mare.

Demisia nu a fost semnată oficial de finanțatorul echipei.

Dan Petrescu ar fi înclinat, de asemenea, pentru revenirea vechiului președinte, în detrimentul lui Dani Coman.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]