„Doamne, te rog ajută-mă să văd ce o să simt”. Cea mai tare declarație după Rapid – FCSB 0-0

Gigi GrigorescuRăzvan Lunga
„Doamne, te rog ajută-mă să văd ce o să simt”. Cea mai tare declarație după Rapid - FCSB 0-0
Foto: SPORT PICTURES

Cel mai interesant meci al etapei 29 din Superliga, Rapid – FCSB, s-a încheiat 0-0, iar unul dintre cei care au jucat pe Arena Națională s-a rugat înainte de meci să înscrie.

Remiza „albă” de pe Arena Națională mulțumește, la prima vedere, ambele echipe, deoarece FCSB a revenit în fotolioul de lider, iar Rapid a depășit Dinamo în clasament.

Cine a dat cea mai tare declarație după derby-ul Rapid – FCSB 0-0, de pe Arena Națională

Meciul a fost marcat de mai multe momente tensionate. În minutul 70, Alex Dobre a marcat pentru Rapid, după o serie de gafe în apărarea celor de la FCSB, dar golul a fost anulat după 3 minute din camera VAR, cei de acolo observând că mijlocașul se afla în ofsaid.

„Chiar mă rugam înainte de meci, spuneam «Doamne, te rog ajută-mă să văd ce o să simt când o să marchez cu atâta lume în tribune». S-a întâmplat, m-am bucurat pe moment, dar când s-a anulat golul… da, e o frustrare, dar ce să facem? Mergem înainte.

Avem lucruri de corectat, dar suntem în creștere de la zi la zi, de la meci la meci. O să muncim în continuare și mergem înainte. Ne îmbunătățim jocul de la săptămână și cred că se observă acest lucru.

Chiar dacă suntem calificați în play-off, stabilim obiective înainte de fiecare meci, iar pentru acest meci am stabilit [că vrem] cele 3 puncte. Orice victorie este importantă, te aduce mai aproape de primul loc. Noi ne-am dorit cele 3 puncte”, a spus Dobre, la Prima Sport.

Primul moment tensionat s-a consumat înainte de pauză. Joyskim Dawa a primit un cartonaș galben în minutul 32, iar după câteva zeci de secunde a fost avertizat din nou, după un fault la Dobre uindeva la marginea terenului.

Ca urmare, fundașul central al campioanei României a fost eliminat și va absenta în meciul de pe teren propriu cu Universitatea Craiova, care va avea loc în ziua de 9 martie, tot pe Arena Națională, de la ora 20:00.

În plus, după o oră de joc, Pașcanu l-a faultat în careul propriu pe Tănase, iar centralul Radu Petrescu a indicat imediat punctul de la 11 metri. La scurt timp, însă, el a întors decizia, deoarece a văzut că asistentul indicase poziție de ofsaid la jucătorul campioanei României.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri