Ce se va alege de negocierile între Varga și Șumudică! Dani Coman, mesaj clar pentru antrenor: „Dacă Neluțu i-a promis…”

Cristian Hitruc
Ce se va alege de negocierile între Varga și Șumudică! Dani Coman, mesaj clar pentru antrenor: „Dacă Neluțu i-a promis…”
FOTO: Prosport

Conform anunțului făcut de Nelu Varga (54 de ani), Marius Șumudică (55 de ani) este noul antrenor al celor de la CFR Cluj, după ce portughezul Antonio Folha a fost demis în urma umilinței cu Tromso, scor 5-0.

Acum, Dani Coman a vorbit despre negocierile purtate între tehnician și patronul formației din Gruia și a dat un verdict clar.

Dani Coman, verdict despre negocierile Șumudică – Varga

Nelu Varga nu a mai suportat umilința și l-a demis pe Antonio Folha după înfrângerea categorică pe care CFR Cluj a suferit-o în fața celor de la Tromso, scor 5-0, în prima manșă din turul al treilea preliminar al UEFA Europa League.

Omul de afaceri s-a orientat imediat și a ajuns la o înțelegere cu Marius Șumudică, cel care va încerca să o repună pe CFR Cluj pe linia de plutire.

Dani Coman a vorbit recent despre negocierile purtate de Marius Șumudică și Nelu Varga și consideră că experimentatul tehnician nu ar fi acceptat propunerea formației din Gruia dacă nu avea încredere în promisiunile patronului.

„El își dorește să antreneze. Lui îi este foarte greu să urmărească meciurile de acasă. El le urmărește și pe cele din Liga a 3-a. Depinde foarte mult și cum i se prezintă proiectul la CFR. Văd din presă că sunt jucători care își depun memorii, care își retrag memorii.

Dar dacă Neluțu i-a promis că CFR o să fie bine, Șumudică trebuie să aibă încredere în Neluțu. Eu îl știu pe Neluțu și are un suflet mare, sunt convins că CFR își va reveni”, a spus Dani Coman, la Digi Sport.

Marius Șumudică nu e la prima aventură în Gruia

Marius Șumudică nu este la prima aventură pe banca formației din Gruia. Acesta a mai antrenat-o pe CFR Cluj în perioada 2 iunie 2021 – 28 august 2021, când a înregistrat șapte victorii în tot atâtea meciuri disputate, reușind să califice echipa în UEFA Conference League.

Marius Șumudică era liber de contract din luna martie a acestui an, când s-a despărțit de Al-Okhdood, grupare care evoluează în prima ligă a Arabiei Saudite.

Conform sursei menționate anterior, Marius Șumudică va încasa un salariu lunar de 20.000 de euro la CFR Cluj și va deveni unul dintre cei mai bine plătiți antrenori din Superliga României.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]