Acasa » Fotbal Intern » Superliga » A fost la Dinamo, acum Dan Şucu l-a convins să semneze cu Rapid

A fost la Dinamo, acum Dan Şucu l-a convins să semneze cu Rapid

Cristian Hitruc
A fost la Dinamo, acum Dan Şucu l-a convins să semneze cu Rapid
Foto: Mediafax Foro

Dan Șucu (63 de ani) a făcut o primă mutare în această vară, înainte de a începe să transfere jucători la Rapid București, și s-a înțeles cu Marius Adrian Nicolae (40 de ani).

Fostul director sportiv al celor de la Dinamo București se va ocupa de recrutarea jucătorilor în Giulești după ce, în ultimele zile, suporterii au cerut ca lotul pregătit de Daniel Pancu să fie întărit pentru următorul sezon competițional.

Marius Adrian Nicolae a semnat cu Rapid București

Dan Șucu a făcut o mutare importantă pentru Rapid București și a ajuns la o înțelegere cu Marius Adrian Nicolae, fostul director sportiv al celor de la Dinamo București.

În Giulești, acesta se va ocupa de recrutarea de jucători pentru lotul pregătit de Daniel Pancu. Această mutare vine chiar după ce suporterii rapidiști au cerut ca lotul pregătit de Daniel Pancu să fie întărit pentru următorul sezon competițional.

„Bun venit, Marius Adrian Nicolae! Clubul nostru își întărește structura sportivă prin cooptarea lui Marius Adrian Nicolae, noul Head of Recruitment & Loan Manager.

De-a lungul carierei sale, acesta a acumulat o vastă experiență profesională activând pe postul de director sportiv la cluburi precum Universitatea Cluj, Dinamo București, Guangzhou R&F, Petrolul Ploiești, dar și Vejle Boldklub, echipă din Superliga Danemarcei, pe care a condus-o sportiv în perioada 2021-2025.

Pe plan intern a realizat transferurile unor jucători internaționali care au avut un impact important la nivelul primei ligi. Acesta va avea un rol cheie în dezvoltarea strategică a clubului, fiind implicat direct în identificarea, evaluarea și recrutarea jucătorilor, colaborând direct și cu cluburi internaționale. Bine ai venit în Giulești!”, a transmis clubul pe rețelele de socializare.

Suporterii cer transferuri în Giulești

Rapid București a dezamăgit în play-off-ul ultimului sezon de Superliga României și a încheiat stagiunea doar pe poziția a șasea a clasamentului.

Acum, suporterii giuleșteni au avut un mesaj clar pentru Dan Șucu, căruia i-au cerut să întărească serios lotul pregătit de Daniel Pancu, pentru ca echipa să poată lupta cu șanse reale la titlu în următorul sezon competițional.

„Băi, aduceți jucători odată, că nu joacă ăștia din birouri! Aștept un nou magazioner și un nou bucătar?”; „Și niște băiețași pe teren când? Sau jucăm tot cu plictisiții de sezonul trecut?”, „Văd că aduceți doar staff, dar jucători când?”; „Poate veni oricine, atât timp cât rămâne Aioani în poartă suntem praf!”; „Excelent! Câte goluri a dat sezonul trecut și unde a jucat?”, au fost doar câteva dintre nemulțumirile și comentariile ironice ale fanilor.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]