„Lupescu vorbește prostii!”

Dumitru Dragomir a rămas uimit când a citit în ProSport-ul de ieri despre intențiile lui Ionuț Lupescu de a-l exclude din delegația oficială pentru Campionatul European. „Am vorbit dimineață și cu Mircea Sandu, nu-mi vine să cred că Lupescu a putut să debiteze așa ceva. Dacă a făcut-o, atunci îi transmit că vorbește prostii. Componența delegației oficiale a României a fost aprobată în cadrul ședinței Comitetului Executiv, din care Lupescu nici măcar nu face parte.
„Lupescu vorbește prostii!"

Dumitru Dragomir a rămas uimit când a citit în ProSport-ul de ieri despre intențiile lui Ionuț Lupescu de a-l exclude din delegația oficială pentru Campionatul European.

„Am vorbit dimineață și cu Mircea Sandu, nu-mi vine să cred că Lupescu a putut să debiteze așa ceva. Dacă a făcut-o, atunci îi transmit că vorbește prostii. Componența delegației oficiale a României a fost aprobată în cadrul ședinței Comitetului Executiv, din care Lupescu nici măcar nu face parte.

Odată ce lista a fost aprobată, nici chiar Mircea Sandu nu are voie s-o mai modifice, regulile sunt clare”, a precizat Dragomir. “Cum să nu merg eu la Campionatul European, care sunt prim-vicepreședinte al Federației? Probabil trebuie să-i mai reamintesc că, în timp ce el este un simplu funcționar, eu și Mircea Sandu suntem aleși de cluburi. Păi ce, voi vă luați după ce spun funcționarii? În pofida celor întâmplate, să știți că nu am chiar nimic personal cu Ionuț Lupescu”, a mai punctat „Corleone”.

„Domnul Dragomir este liber să fie prezent la toate meciurile naționalei de la Euro, însă nu în delegația naționalei României. Nu avem nimic cu dânsul, dar nu ne interesează părerile sale. Dragomir poate vorbi la LPF, acolo unde este șef”, a fost declarația șocantă a lui Lupescu, care rămâne ferm pe poziții.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Mărturisirea incredibilă a lui David Popovici, după aurul de la Paris
Mediafax
Cu ce se ocupă acum pensionarul de pe Transfăgărășan? Incidentul deosebit de GRAV care l-a retrogradat din funcție. Avem detalii 💣
Cancan.ro
Cât a plătit un turist pentru 4 nopți în Costinești, lângă Nibiru. Camera i-a surprins pe internauți
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Cum arăta Bianca Drăgușanu când a apărut prima dată la tv, la emisiunea „Din Dragoste”. Nu avea nicio operație estetică
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Râzi cu lacrimi
Un studiu, în premieră, dezvăluie că doar o oră în plus de somn îi ajută pe studenți să aibă note mai bune
Descopera.ro
650 lei amendă pentru toți pietonii din România care fac acest lucru în timp ce traversează strada, pe zebră. Mulți consideră că este un gest normal, dar legea spune altceva
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Pisicile războinice cuceresc acest joc
Go4Games
Afecțiuni medicale din cauza cărora șoferii pot ajunge la închisoare. Problema e tratamentul, nu boala
Promotor.ro