Acasa » Fotbal Intern » Naționala » „A fost un meci intens! România e bună, mă bucur că am învins!”

„A fost un meci intens! România e bună, mă bucur că am învins!”

Selecționerul Ucrainei, Miron Markevici, a declarat că naționala sa a învins sâmbătă, la Lvov, o echipă bună, România, scor 3-2, iar victoria este cu atât mai prețioasă. "Acest joc a fost numai bun pentru cei aflați în tribune, au fost destule emoții. A fost un meci intens: am deschis scorul, am fost egalați și conduși, apoi am revenit și am învins. Ambele echipe au jucat destul de bine. Avem nevoie de o defensivă mai organizată. Am întâlnit o echipă bună, care știe ce să facă pe teren. Sunt bucuros că am învins o astfel de echipă cum e România. Au jucat foarte atent în defensivă, conduși de Chivu. Am luat două goluri absurde", a declarat Markevici pentru cotidianul ucrainian Sport Mijlocașul Evgheni Konoplianka, de la Dnepr Dnepropetrovsk, autorul golului de 2-2, a afirmat că acest meci a fost un succes. "A fost o partidă grea, dar am câștigat în fața unei echipe foarte bune și puternice, care ne-a pus de multe ori în dificultate", a spus el.
"A fost un meci intens! România e bună, mă bucur că am învins!"

Selecționerul Ucrainei, Miron Markevici, a declarat că naționala
sa a învins sâmbătă, la Lvov, o echipă bună, România, scor 3-2, iar
victoria este cu atât mai prețioasă.

„Acest joc a fost numai bun pentru cei aflați în
tribune, au fost destule emoții. A fost un meci intens: am deschis
scorul, am fost egalați și conduși, apoi am revenit și am învins.
Ambele echipe au jucat destul de bine. Avem nevoie de o defensivă
mai organizată. Am întâlnit o echipă bună, care știe ce să facă pe
teren. Sunt bucuros că am învins o astfel de echipă cum e România.
Au jucat foarte atent în defensivă, conduși de Chivu. Am luat două
goluri absurde”,
a declarat Markevici pentru cotidianul
ucrainian Sport

Mediafax

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]