Acasa » Fotbal Intern » Liga 2 » Fanii Stelei, prinşi cu arme la ei şi duşi la secție!

Fanii Stelei, prinşi cu arme la ei şi duşi la secție!

Florentin Dincă
Fanii Stelei, prinşi cu arme la ei şi duşi la secție!

Zeci de suporteri ai Stelei, echipa din liga a doua, a fost duși la secție după ce au fost prinși cu arme și substanțe interzise în autocar.

Totul s-a întâmplat la întoarcerea fanilor roș-albaștri din deplasarea de la Câmpulung Muscel, acolo unde echipa antrenată de Daniel Oprița s-a impus cu 1-0 în fața nou-promovatei.

Fanii Stelei au fost conduși la secție după ce au fost prinşi de jandarmi cu arme și substanțe interzise

Aproximativ 40 de ultrași ai Stelei, echipa din liga a doua, fără drept de promovare, a fost duși la secție după ce au fost prinși de jandarmi cu arme și substanțe interzise în autocar.

Totul s-a întâmplat la întoarcerea fanilor roș-albaștri din deplasarea de la Câmpulung Muscel, acolo unde trupa Daniel Oprița s-a impus la limită, scor 1-0, în fața nou-promovatei din localitate, prin reușita golgheterului Bogdan Chipirliu, din minutul 59.

Potrivit Jandarmeriei, o parte dintre fanii Stelei au plecat de la stadion înaintea fluierului de final al arbitrului, după ce au intrat în conflict cu alți suporteri de pe stadion.

La intrarea în București, autocarul cu ultrași a fost oprit pentru control de către forțele de ordine. S-au descoperit arme și substanțe interzise, astfel că aproximativ 40 de suporteri au fost duși la secție pentru identificare și continuarea anchetei în privința lor.

Comunicatul Jandarmeriei

„În contextul meciului de fotbal din cadrul Ligii a II-a, disputat astăzi, 15.03.2025, ora 13.30, la Câmpulung, între echipele AFC Muscelul Câmpulung și Steaua București, facem următoarele precizări: Pe timpul accesului suporterilor Steaua București în stadion, între aceștia s-a iscat un conflict, iar o parte dintre aceștia au hotărât să nu mai intre la meci, întorcându-se la București.

La intrarea în București, dinspre Autostrada A1, autocarul acestora a fost oprit, iar în urma efectuării unui control, în interiorul acestuia au fost găsite obiecte și substanțe interzise (resturi vegetale uscate, un cutit, baston telescopic, box, mănuși de contact și materiale pirotehnice). Cei aproximativ 40 de suporteri ai echipei Steaua București au fost îmbarcați în autocar și conduși la secția de poliție pentru identificare și întocmirea actelor necesare stabilirii situației de fapt.

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Ce-și amintesc legendele tenisului mondial despre „nebuniile” lui Năstase: „Era insuportabil. Oamenii veneau să-l vadă ca să-l fluiere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
3x3-4x2=? Cum a răspuns Gabi Tamaș la întrebarea profesoarei Loredana de la Survivor. Tu știi cât face?
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro