Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Peseiro avea probleme și la Panathinaikos

Peseiro avea probleme și la Panathinaikos

Marginalizarea fotbaliștilor autohtoni nu este o practică nouă pentru Peseiro, acesta aplicând aceeași tactică și în sezonul trecut, la Panathinaikos Atena. Jurnalistul elen Dimitris Vlachos, de la ziarul „Makedonia", spune că tehnicianul portughez era un tip foarte conflictual, care nu s-a înțeles bine nici cu jucătorii, dar nici cu fanii sau jurnaliștii. „Peseiro nu avea o relație extraordinară cu nimeni. Dacă i-ați întreba acum pe jucători, majoritatea dintre ei n-ar avea tocmai cuvinte plăcute la adresa lui. Erau multe probleme în vestiar, în special cu jucătorii greci, atmosfera era tot timpul tensionată. De exemplu, Peseiro nu-l înghițea deloc pe Ninis Sotiris, fostul internațional de tineret care e acum al doilea căpitan al echipei.
Peseiro avea probleme și la Panathinaikos

Marginalizarea fotbaliștilor autohtoni nu este o practică nouă pentru Peseiro, acesta aplicând aceeași tactică și în sezonul trecut, la Panathinaikos Atena.
Jurnalistul elen Dimitris Vlachos, de la ziarul „Makedonia“, spune că tehnicianul portughez era un tip foarte conflictual, care nu s-a înțeles bine nici cu jucătorii, dar nici cu fanii sau jurnaliștii.

„Peseiro nu avea o relație extraordinară cu nimeni. Dacă i-ați întreba acum pe jucători, majoritatea dintre ei n-ar avea tocmai cuvinte plăcute la adresa lui. Erau multe probleme în vestiar, în special cu jucătorii greci, atmosfera era tot timpul tensionată. De exemplu, Peseiro nu-l înghițea deloc pe Ninis Sotiris, fostul internațional de tineret care e acum al doilea căpitan al echipei.

Peseiro spunea că nu e pregătit să joace, l-a băgat numai într-un meci sau două. La numai câteva luni distanță, Sotiris a ajuns la naționala mare și e unul dintre cei mai buni din echipă“, a povestit Vlachos.
Același ziarist spune că Panathinaikos nu practica un fotbal foarte bun în mandatul lui Peseiro.

„La meciuri veneau doar 5.000-6.000 de spectatori, pentru că portughezul era mereu îngâmfat și răspundea în doi peri că nu mai poate el din cauză că fanii vor spectacol.

Peseiro nu a fost la înălțimea renumelui său din fotbalul portughez“, a mai spus Vlachos, care s-a referit și la portarul Pardo: „Spaniolul a avut evoluții mediocre în prima jumătate a sezonului trecut, la Iraklis, dar a apărat excelent în retur, când a fost cel mai bun portar din campionat. Eu cred că a fost supraevaluat“.

A umplut „Pao“ de străini

Ca și la Rapid, Jose Peseiro s-a înconjurat de cât mai mulți străini și la Panathinaikos. Lusitanul i-a adus la Atena pe conaționalul său Hélder Postiga, plus spaniolul Sarriegi și polonezul Malarz, dar și alți fotbaliști din campionatul portughez.

Dintre aceștia, numai trei au supraviețuit. În mandatul său au fost aduși doar patru greci: Fyssas, Spyropoulos, Karagounis și Karnezis.

3 este locul pe care a terminat Panathinaikos în sezonul trecut din Grecia, deși echipa ateniană a câștigat 20 din cele 30 de etape

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
PERCHEZIȚII în Germania pentru biletele la Campionatul European de Fotbal din 2024! Mii de bilete la prețuri preferențiale
Mediafax
A confundat BAC-ul cu NUBA! Cum s-a putut îmbrăca un elev din Mehedinți la Bacalaureat depășește orice imaginație
Cancan.ro
Experiența unei americance în Europa pe timp de caniculă: „Afară nu este chiar atât de rău”. Care este, de fapt, marea problemă
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Ți-o mai amintești pe Cristiana Răduță? Artista care cânta piesa Amor, Amor este complet transformată. Cum arată la 48 de ani
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Râzi cu lacrimi
În care religie nu ai voie să mănânci cartofi?
Descopera.ro
George Radu și-a PRESIMȚIT moartea. Ce le-a spus luptătorul RXF apropiaților, cu puțin timp înainte de tragedie
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Exemplarele fizice de GTA VI nu vor putea fi activate în România?
Go4Games
Ți-a căzut un copac pe mașină sau a fost inundată la furtunile din 2026? Ce asigurare plătește pagubele
Promotor.ro