Mulţescu: "Am jucat pe un teren de Divizia C! Suntem cobaiul Ligii 1"

5 apr 2011 472 afişări Comentează şi tu Liga 1
Mulţescu: "Am jucat pe un teren de Divizia C! Suntem cobaiul Ligii 1" Mulţescu: "Am jucat pe un teren de Divizia C! Suntem cobaiul Ligii 1"

Antrenorul echipei Sportul Studenţesc, Gheorghe Mulţescu, adeclarat, marţi, la Chiajna, pentru MEDIAFAX, după remiza dinmeciul cu Victoria Brăneşti, scor 1-1, că partida a vut loc pe unteren mic, denivelat, la nivel de Divizia C.

"A fost un meci jucat în condiţii speciale, pe un teren mic,denivelat, la nivel de Divizia C. Am fi preferat să jucăm la Buzău,pentru că terenul este mai mare. Din această cauză nu am reuşit săavem decât două ocazii în tot meciul. Am plătit tribut lipsei deexperienţă a portarului, care a luat gol dintr-un şut parabil.Suntem cobaiul Ligii I, pentru că am jucat sâmbătă, iar acum marţi,în timp ce restul echipelor au avut minim trei zile de pauză. Nefăcusem socoteli pentru trei puncte, dar jucătorii nu şi-au revenitcomplet după doar două zile de pauză. I-am certat pe jucători petot parcursul mecului, pentru că nu au ţinut cont de informaţiilepe care le-am dat despre acest joc. Cu trei puncte deja ne apropiamde pluton, dar şi acum mai sunt meciuri accesibile şi încă sperămla salvarea de la retrogradare"
, a spus Mulţescu

Victoria Brăneşti a terminat la egalitate, marţi, pe teren propriu,scor 1-1 (0-0), partida cu Sportul Studenţesc, din etapa a XXIV-a aLigii I, acesta fiind primul meci disputat de formaţia ilfoveană laChiajna. Gazdele au deschis scorul prin B. Oprea, în minutul 81,oaspeţii reuşind egalarea prin Ferfelea, în minutul 89. Acesta afost primul punct obţinut de Sportul Studenţesc în deplasare înacest campionat.