FC Brașov – Ceahlăul 1-1! EUROGOLUL lui Garcia și reușita lui Chipciu au decis meciul!

Sub presiunea poziției din clasament, FC Brașov și Ceahlăul au încheiat aseară la egalitate, scor 1-1, în cadrul unui meci contând pentru etapa a noua. Rezultatul păstrează cele două echipe în zona retrogradării. La o temperatură scăzută, dar potrivită pentru un meci de fotbal, cele două echipe au fost totuși amorțite la început. Brașovul nu l-a avut la dispoziție pe Buga, iar „perla" echipei de sub Tâmpa, Chipciu, nu s-a regăsit în prima repriză, fiind folosit în centru, față de poziția sa obișnuită, în banda stângă. Totuși, „stegarii" au bifat prima mare ocazie a partidei (27), atunci când „capul" lui Majernik a fost oprit pe linia porții de Villadsen. După zece minute însă, cei 1.500 de suporteri au fost martori la ratarea campionatului, care l-a avut autor pe Gafița, cel care nu a fost în stare să împingă în poarta goală, centrarea lui Stana. Lopez a dat un eurogol Spectatorii din tribune s-au dezmorțit imediat după pauză datorită eurogolului lui Lopez, care a plasat perfect în vinclul colțului lung, un voleu de la marginea careului (54). Replica a venit după numai patru minute din gheata lui Chipciu, care a ajuns la al patrulea gol în acest sezon. Până la urmă s-a terminat 1-1, rezultat care nu-i folosește nimănui.
FC Brașov - Ceahlăul 1-1! EUROGOLUL lui Garcia și reușita lui Chipciu au decis meciul!

Sub presiunea poziției din clasament, FC Brașov și Ceahlăul au încheiat aseară la egalitate, scor 1-1, în cadrul unui meci contând pentru etapa a noua. Rezultatul păstrează cele două echipe în zona retrogradării.

La o temperatură scăzută, dar potrivită pentru un meci de fotbal, cele două echipe au fost totuși amorțite la început. Brașovul nu l-a avut la dispoziție pe Buga, iar „perla” echipei de sub Tâmpa, Chipciu, nu s-a regăsit în prima repriză, fiind folosit în centru, față de poziția sa obișnuită, în banda stângă. Totuși, „stegarii” au bifat prima mare ocazie a partidei (27), atunci când „capul” lui Majernik a fost oprit pe linia porții de Villadsen. După zece minute însă, cei 1.500 de suporteri au fost martori la ratarea campionatului, care l-a avut autor pe Gafița, cel care nu a fost în stare să împingă în poarta goală, centrarea lui Stana.

Lopez a dat un eurogol

Spectatorii din tribune s-au dezmorțit imediat după pauză datorită eurogolului lui Lopez, care a plasat perfect în vinclul colțului lung, un voleu de la marginea careului (54). Replica a venit după numai patru minute din gheata lui Chipciu, care a ajuns la al patrulea gol în acest sezon. Până la urmă s-a terminat 1-1, rezultat care nu-i folosește nimănui.

Echipele de start:

FC Brașov: Felgueiras – Cr. Ionescu, Cr. Munteanu, Majernik, Velayos – Distefano, Cristescu, Madeira, Chipciu – Moutinho, Kanu

Rezerve: Godinho, Voiculeț, Paez, Sousa, Mateiu, Viveiros, Dedu

Ceahlăul: Villadsen – Dumitraș, Nohai, Forminte, Barna – Achim, Monroy, Constantinescu, Garcia – Stana, Gafița

Rezerve: Jovic, Matheus, Omerbegovic, Bădescu, Chitoșca, Onciu, Țepeș

CLICK AICI pentru comentariul LIVE TEXT al partidei

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]