31 mar 2019 15756 afişări Liga 1
Dialog inedit între Pintilii şi Haţegan, după cea mai controversată fază a serii: "Ovidiu, ai cumva VAR?". Răspunsul arbitrului ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Mihai Pintilii a dezvăluit, la finalul jocului cu Craiova, câştigat cu 3-2 de FCSB, ce i-a transmis Ovidiu Haţegan la faza controversată din startul reprizei secunde.

Pintilii s-a declarat mulţumit după victoria cu Craiova şi nu se gândeşte pentru moment la jocurile CFR-ului: "A fost un meci frumos. Mă bucur pentru victorie. Acum trebuie să luăm fiecare meci în parte. Încă n-am un ritm foarte bun, vin după a doua accidentare. Dacă Craiova va câştiga etapa viitoare cu CFR-ul, va reintra în cursă. Cei de la CFR sunt la mâna lor. Cred că şi noi ne mobilizăm foarte bine înaintea meciurilor cu Craiova.

Mereu fac nişte declaraţii răutăcioase şi ne ajută să ne mobilizăm. Memoriul ăla e altă tâmpenie, altă nebunie. Poate ar trebui să vorbească mai puţin şi noi să facem spectacol în teren, cum a fost în seara asta. Trebuie să ne uităm la noi în curte, să câştigăm fiecare meci", a spus Pintilii, la finalul partidei.

Pintilii a dezvăluit şi ce discuţie a avut cu Haţegan, în startul reprizei secunde, după golul anulat la Benzar: "L-am întrebat pe Ovidiu: <<Ai cumva VAR-ul?>>. El mi-a spus că aşa au discutat ei. Ăsta a fost răspunsul."

Romario Benzar a înscris pentru 3-2 contra Craiovei, în minutul 55, însă Ovidiu Haţegan a anulat reuşita după ce asistentul Sebastian Gheorghe a semnalizat o poziţie de ofsaid. Gazdele i-au cerut socoteală tuşierului, susţinând faptul că Benzar se afla în poziţie regulamentară în momentul şutului.