DECLARAȚIA ZILEI vine de la Dinu Todoran. „La noi, în minutul 90, fiecare adversar are ocazie de gol”

Redactor:
Andru Nenciu
DECLARAȚIA ZILEI vine de la Dinu Todoran.

FC Voluntari a terminat la egalitate cu FC Botoșani, 1-1 (1-0), sâmbătă seara, 29 septembrie, într-un meci din etapa a 10-a a Ligii 1 Betano.

Dinu Todoran, antrenorul gazdelor, a sintetizat căderea inexplicabilă pe care echipa sa o are aproape meci de meci, pe finalul partidelor, în ultimele minute.  „Ne ajută egalul pe viitor, cam orice punct este important și contează. Sunt însă foarte nemulțumit pentru că am început bine, am dat gol. A venit apoi faza din repriza secundă când din neatenție am luat cartonaș roșu și istoria meciului s-a schimbat. Ușor, ușor, eu zic că trebuie să câștigăm și un meci, dar astăzi am avut ghinion. Păcat că n-am câștigat, am avut meciul în mână în prima repriză. Era să pierdem iar, pe final, în minutul 94. Din fericire a intervenit Vâtcă. La asta nu mai rezistam. La noi, în minutul 90, parcă fiecare adversar are ocazie de gol la fiecare meci”, a spus antrenorul gazdelor, Dinu Todoran, pentru TelekomSport.

Ilfovenii au deschis scorul prin francezul Aissa Laidouni (36 – penalty), dar FC Botoșani a restabilit egalitatea pe final, prin Sebastian Chitoșcă (80), fost jucător la FC Voluntari. FC Voluntari a jucat aproape întreaga repriză secundă în zece oameni, după ce Geoffrey Malfleury a primit al doilea cartonaș galben în min. 51.