Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Conducerea clubului Unirea Alba Iulia a demisionat în bloc

Conducerea clubului Unirea Alba Iulia a demisionat în bloc

Conducătorii clubului Unirea Alba Iulia, care a retrogradat în liga secundă la finalul acestui sezon, au decis, în urma ședinței Consiliului de Administrație ce a avut loc în această după-amiază, să-și prezinte "in corpore" demisia.. Și-au prezentat demisia după reuniunea de marți Marian Ionel Sarmeș (președintele CA), Vasile Trifan (vicepreședinte al CA) și Nicolae Lupu (președinte executiv). "Eu voi mai rămâne încă o săptămână în funcție până când vor veni alții în locul nostru. Îmi pare rău că am retrogradat această echipă pentru că eu cred că suntem unici în lume, retrogradând un club care are un plus de vreo 100.000 de euro și toate drepturile financiare achitate către fotbaliști", a spus Nicolae Lupu.
Conducerea clubului Unirea Alba Iulia a demisionat în bloc

Conducătorii clubului Unirea Alba Iulia, care a retrogradat în
liga secundă la finalul acestui sezon, au decis, în urma ședinței
Consiliului de Administrație ce a avut loc în această după-amiază,
să-și prezinte „in corpore” demisia..

Și-au prezentat demisia după reuniunea de marți Marian Ionel Sarmeș
(președintele CA), Vasile Trifan (vicepreședinte al CA) și Nicolae
Lupu (președinte executiv).

Eu voi mai rămâne încă o săptămână în funcție până când
vor veni alții în locul nostru. Îmi pare rău că am retrogradat
această echipă pentru că eu cred că suntem unici în lume,
retrogradând un club care are un plus de vreo 100.000 de euro și
toate drepturile financiare achitate către fotbaliști
„, a
spus Nicolae Lupu.

Formația Unirea Alba Iulia a terminat sezonul 2009/2010 al Ligii I
pe poziția a 18-a (ultima), cu 26 de puncte acumulate în cele 34 de
etape și a retrogradat în eșalonul secund.

Sursa: Mediafax

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]