Cârţu a renunţat la atacantul bosniac Ozren Peric

20 iul 2009 16 afişări Comentează şi tu Liga 1
Cârţu a renunţat la atacantul bosniac Ozren Peric Cârţu a renunţat la atacantul bosniac Ozren Peric

Antrenorul echipei Pandurii, Sorin Cârţu, a renunţat la atacantul bosniac Ozren Peric, aflat în probe la formaţia din Târgu Jiu. Peric a fost testat ieri în repriza a doua a meciului cu formaţia turcă Denizlispor, scor 2-2

Tehnicianul echipei gorjene nu a fost mulţumit de calităţile jucătorului bosniac şi a renunţat să-l mai testeze, acesta părăsind deja cantonamentul echipei din Austria. Jucătorul în vârstă de 22 de ani evoluase anterior la NK Rudar Velenje şi la Sturm Graz, iar acum era liber de contract.

Cel de-al doilea jucător aflat în probe la Pandurii, brazilianul Everson Lima, a jucat toate cele 90 de minute ale meciului cu turcii.Everson Alan da Lima este fundaş dreapta, are 23 de ani şi a jucat ultima dată la Tarxien Rainbows FC din Malta, în sezonul 2008/2009, anterior evoluând în Brazilia, la echipele Paulista, Guaratigueta şi Juventus Sao Paolo.

Atacantul sloven Jaka Stromajer, care a fost împrumutat sezonul trecut la CSM Rm. Vâlcea, a semnat cu Pandurii în cantonamentul din Austria o prelungire de contract pentru următorii trei ani.