Ionel Dănciulescu, avertisment după plecarea de la Dinamo: „Nu poți să-l aduci pe Soldado! Sorescu are salariu de 2.500 de euro”

Andrei Preotu
Ionel Dănciulescu, avertisment după plecarea de la Dinamo: „Nu poți să-l aduci pe Soldado! Sorescu are salariu de 2.500 de euro”

Dinamo caută să se întărească pentru sezonul viitor, iar printre țintele roș-albilor ar fi și Roberto Soldado. Fostul star de pe Santiago Bernabeu a ajuns la 35 de ani, iar Ionel Dănciulescu crede că Dinamo n-ar trebui să-l ia pe fostul internațional spaniol.

Dănciulescu susține că Soldado ar solicita un salariu imens pentru Liga 1 și dă exemplul lui Deian Sorescu, fotbalist care nu ajunge la un salariu de 3.000 de euro pe lună.

Ionel Dănciulescu nu-l vrea pe golgheterul Soldado la Dinamo: „Sorescu are salariu de 2.500 de euro!”

„Sorescu are salariu de 2.500 de euro, nu poți să-l aduci pe Soldado cu 20.000 de euro. Poți, dar atunci vei avea disensiuni în vestiar. Asta a fost problema în ultima perioadă la Dinamo, disensiunile legate de salariu. Eu spun realitatea din vestiar”, a dezvăluit Ionel Dănciulescu, la Digi Sport.

Potrivit site-ului Eurosport, Dinamo ar avea pe listă șapte jucători spanioli, iar printre aceștia se numără și Roberto Soldado, atacant care ar fi primit deja o propunere din partea noului acționariat din „Ștefan cel Mare”.

„Eu le-am prezentat o listă cu jucătorii, niciunul nu a corespuns, așa că trebuie să aleagă ei. Nu erau jucători de top, dar buni. Ei au alt fonduri de transferuri, deci cu atât mai bine”, a spus Gigi Mulțescu, la Digi Sport, așa că transferul lui Soldado n-ar trebui exclus.

Format de Real Madrid, Roberto Soldado a jucat anul trecut pe Granada, vârful revenind în Spania după o experiență în Turcia, la Fenerbahce.

Soldado a fost campion în La Liga cu Real Madrid, în sezonul 2007-2008. Este singurul trofeu important din cariera vârfului care a mai prins o finală de Cupa Ligii Angliei, în tricoul lui Tottenham.

În 2004, Soldado a câștigat Campionatul European U19, cu naționala Spaniei.

După cucerirea unui nou campionat, CFR a pus ochii pe Mario Balotelli, după cum a anunțat în exclusivitate ProSport.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]