FOTO | Bornă importantă atinsă de un jucător al Concordiei în meciul cu FCSB

19 feb 2019 452 afişări Fotbal Intern

Marian Cristescu (33 de ani), mijlocaşul Concordiei Chiajna, a bifat a 300-a prezenţă în Liga I, la meciul de luni seară, contra lui FCSB, încheiat cu scorul de 0-0.

Căpitanul ilfovenilor a fost introdus pe teren în minutul 75 al duelului cu vicecampioana României, ajungând astfel la o bornă importantă în primul eşalon din România. După meci, mijlocaşul a fost omagiat cu un tricou special inscripţionat.

În Liga I, Cristescu a mai evoluat pentru FC Braşov, U Cluj, Petrolul Ploieşti, Astra Giurgiu şi Dinamo Bucureşti. Acesta a obţinut şi două Cupe ale României, alături de Petrolul şi Astra, şi o Supercupă.

În acest sezon, mijlocaşul a evoluat în 16 partide pentru Chiajna, în majoritatea fiind introdus în repriza secundă. În cele 300 de meciuri strânse în Liga I, Cristescu a strâns 40 de goluri şi 27 de pase decisive.