Florin Bratu, șocat de cum a arătat Viitorul lui Hagi cu FCSB: „N-am mai văzut-o așa în ultimii ani! Eram obișnuiți cu altceva!” | EXCLUSIV ProSport Live

Andrei Preotu
Florin Bratu, șocat de cum a arătat Viitorul lui Hagi cu FCSB: „N-am mai văzut-o așa în ultimii ani! Eram obișnuiți cu altceva!” | EXCLUSIV ProSport Live

Viitorul a jucat extrem de modest cu FCSB, a pierdut clar pe Arena Națională, scor 0-3, iar Florin Bratu, invitat la ProSport Live, n-a înțeles nimic din jocul oaspeților.

Antrenorul Chiajnei nu se aștepta ca Viitorul să joace atât de modest pe Arena Națională, mai ales după ce remizase cu nou-promovata UTA (1-1) pe teren propriu.

Florin Bratu: „N-am văzut-o pe Viitorul așa în ultimii ani!”

„Eu n-am văzut în ultimii ani pe Viitorul dominată de o asemenea manieră. N-au avut reacție, e complicat. Poate că și noul antrenor are nevoie de timp. Eram obișnuiți cu o altă abordare, cu o echipă care avea ocazii. Îmi place Luckassen, e atacant de gura porții, dar pare care trebuie să-l pui în evidență. El depinde însă de jocul colegilor din spatele lui”, a spus Florin Bratu, la ProSport Live.

„A fost un autogol în repriza a doua, cu puțin noroc cu FCSB. Acolo s-a terminat jocul, au dat și golul al treilea. Viitorul s-a văzut puțin, n-a mai fost nici jocul acela deschis, cu pase”, a punctat și Geraldo Alves, fostul jucător al Stelei fiind și el invitat în emisiunea moderată de Victor Vrînceanu.

Echipa de start a Viitorului cu FCSB: Cojocaru – R. Boboc, Mladen, V. Ghiță, Martinez Ortega – C. Matei, Casap – G. Ganea, A. Chițu, Al. Mățan – Luckassen

După pauza care va fi în Liga 1 pentru meciurile României din Liga Națiunilor, Viitorul are un alt meci teribil de greu: la Ovidiu vine Craiova, în etapa a treia. Echipa lui Cristiano Bergodi a părăsit cupele europene după 1-2 la Tbilisi, dar duminică a fost la înălțime și a bătut-o fără emoții pe Astra Giurgiu, scor 2-0.

„Avem însă multe de construit. Cu această pauză avem timp să punem lucrurile la punct. Mai e mult până la finalul campionatului, n-am început bine, dar sunt sigur că vom fi o formație importantă în acest sezon”, a afirmat Ruben de la Barrera, după eșecul cu FCSB.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri