Dennis Man și Florin Tănase, de neoprit și în 2021! Cei doi golgheteri ai FCSB îngenunchează Astra în zece minute! Radunovic, decisiv cu fosta echipă | FOTO & VIDEO

• Publicat:
  • Actualizat:

Dennis Man și Florin Tănase nu și-au pierdut setea de goluri din sezonul de toamnă. Golgheterii FCSB au marcat și cu Astra Giurgiu, în primul meci din 2021 al echipei lui Toni Petrea. Roș-albaștrii câștigă cu 3-0 și adună 37 de puncte în fruntea clasamentului.

FCSB s-a chinuit în prima repriză cu Astra Giurgiu. Andrei Vlad a scos senzațional în prima parte, la un șut din fața porții a lui Mihai Răduț.

Repriza secundă a fost însă dominată de echipa lui Gigi Becali, revenită pe terenurile din Liga 1 direct din cantonamentul din Turcia, care a provocat un scandal uriaș cu adversarele din campionat.

Toni Petrea a avertizat înaintea meciului că sezonul este unul foarte lung și că nimeni nu va avea locul asigurat în echipă.

Dennis Man și Florin Tănase, de neoprit și în 2021! Cei doi golgheteri ai FCSB îngenunchează Astra în trei minute! Radunovic, decisiv cu fosta echipă

FCSB a dat lovitura cu Astra abia în minutul 77. Dennis Man a sărit excelent la o centrare venită din partea stângă a atacului gazdelor. Risto Radunovic, venit în această iarnă chiar de la Astra, a centrat excelent cu dreptul, iar atacantul FCSB a punctat cu capul, direct sub transversală. (VIDEO AICI)

Dennis Man ajunge la 13 goluri în clasamentul golgheterilor, unde este lider.

La doar trei minute, Florin Tănase a adus liniștea pentru gazde și a ajuns la golul cu numărul 10 în clasamentul puncherilor.

Căpitanul FCSB nu s-a oprit aici. A reușit dubla în minutul 87, după o pasă a lui Octavian Popescu. Prin glul său, Florin Tănase aduce FCSB la cota 40 în dreptul golurilor.

ECHIPELE DE START:

FCSB: Vlad – Crețu, Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Simion, Tănase – Man, O. Popescu, F. Coman
Rezerve: Straton, Soiledis, Vînă, Buziuc, Ov. Popescu, Perianu, Oaidă, Șut
Antrenor: Toni Petrea

Astra: Lazar – Hugo Sousa, Graovac, Găman, Bruno – Crepulja – Canadija, Răduț – Stahl, Budescu, D. Gheorghe
Rezerve: M. Popa, V. Gheorghe, Balaure, Dima, Wuthrich, Merloi, Riza, G. Șerban, Montini
Antrenor: Eugen Neagoe