VIDEO | Restart pentru Sergiu Hanca! Românul a debutat cu gol pentru Cracovia: reuşita frumoasă a mijlocaşului

9 feb 2019 2937 afişări Comentează şi tu Fotbal Extern

Sergiu Hanca (26 de ani) a înscris golul decisiv pentru Cracovia, în victoria cu Piast Gliwice, scor 2-1.

Fostul jucător de la Dinamo a început din postura de titular prima sa partidă oficială la Cracovia. În minutul 50, mijlocaşul dreapta a primit o pasă în careu şi a şutat din prima la colţul lung, reuşind să marcheze şi să stabilească scorul final al partidei. Hanca a fost schimbat în minutul 74 al partidei, în timp ce Cornel Râpă, celălalt român de la Cracovia, a fost integralist.

VIDEO cu golul reuşit de Hanca

Sergiu Hanca a fost transferat de Cracovia în această iarnă, de la Dinamo, pentru 60.000 de euro.

În urma acestei victorii, echipa celor doi români ajunge la cinci victorii consecutive în Ekstraklasa şi urcă pe locul 8, poziţie care duce în play-off. Următorul meci al Cracoviei va avea loc duminică, 17 februarie, împotriva campioanei Legia Varşovia.