Van Gaal, luat peste picior de presa britanică după monologul de la conferința fulger. Ziarele din Anglia i-au dedicat prima pagină olandezului. Ce au scris jurnaliștii

Louis Van Gaal a fost ironizat azi de aproape toată presa britanică, după ce aseară, la conferința de presă dinaintea partidei cu Stoke, s-a comportat urât cu jurnaliștii.
Van Gaal, luat peste picior de presa britanică după monologul de la conferința fulger. Ziarele din Anglia i-au dedicat prima pagină olandezului. Ce au scris jurnaliștii

Louis Van Gaal a fost ironizat azi de aproape toată presa britanică, după ce aseară, la conferința de presă dinaintea partidei cu Stoke, s-a comportat urât cu jurnaliștii.

Într-o perioadă în care media din Marea Britanie vorbește zilnic despre iminenta despărțire dintre United și tehnicianul batav, acesta a cedat presiunii în cadrul conferinței de presă de miercuri. A stat în fața jurnaliștilor preț de doar 4 minute și 58 de secunde, timp în care a răspuns la 3 întrebări și i-a criticat dur pe aceștia pentru atitudinea avută în raport cu el. „Ar trebui să vă cereți scuze pentru ce scrieți”, a fost una dintre remarcile de final ale olandezului, care s-a întors ca un bumerang împotriva lui astăzi.

Jurnaliștii l-au ironizat, explicând faptul că nu au scris decât adevărul legat de performanțele slabe ale echipei în ultima perioadă. Cel mai acid răspuns a fost primit de Van Gaal de la The Sun, care i-a dedicat o întreagă primă pagină tehnicianului.


Van Gaal vrea scuze. Ne cerem scuze pentru că:

  • nu ai câștigat niciun meci din ultimele șase
  • ai coborât în clasament de pe locul 1 pe 5
  • ai fost eliminat din Champions League
  • i-ai adus pe fani în pragul disperării
  • ai cheltuit 250 de milioane de lire făcând asta
Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]