PAOK a revenit pe primul loc în Grecia! Varela a înscris în victoria categorică din campionat VIDEO | Răzvan Lucescu are o serie incredibilă de victorii consecutive

12 feb 2018 9023 afişări Comentează şi tu Stranieri

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, formaţia AEL Larissa, în etapa a 21-a din campionatul Greciei, şi a ajuns la 14 victorii consecutive în toate competiţiile.

Printre marcatori s-a numărat şi fostul fundaş al echipei FCSB, Fernando Varela, fotbalistul din Insulele Capului Verde reuşind să înscrie în minutul 40, cu o lovitură de cap, din şase metri, în urma unui corner executat de Dimitrios Pelkas.

VIDEO cu golul lui Varela

Yevgeniy Shakhov, în minutul 12, şi Aleksandar Prijovic, în minutul 48, au mai înscris pentru învingători.

În urma acestui succes – al nouălea la rând în campionat şi al 14-lea consecutiv în toate competiţiile – PAOK a acumulat 49 de puncte şi a revenit pe primul loc, la două puncte de AEK Atena şi la şase de campioana en titre Olympiacos. AEL Larissa ocupă locul 12, cu 22 de puncte.

Echipa pregătită de Răzvan Lucescu are, de altfel, 16 meciuri fără înfrângere în toate competiţiile. PAOK nu a mai pierdut din 5 noiembrie 2017, când a fost învinsă, în deplasare, de AEK Atena, 1-0.

Pentru PAOK urmează întâlnirea cu PAS Lamia, programată sâmbătă, de la 19:30, în deplasare, în etapa a 22-a din campionatul Greciei.