Olăroiu, victorie contra echipei lui Lopez Caro, fostul antrenor de la Vaslui. VIDEO

13 apr 2019 1748 afişări Stranieri

Jiangsu Suning, echipa pregătită de Cosmin Olăroiu (49 de ani), a câştigat, sâmbătă, meciul din runda a cincea a campionatului din China, de pe terenul lui Shenzen, scor 2-0.

Mijlocaşul Xie Pengfei a deschis scorul în minutul 15, în urma unei faze fixe. Alex Teixeira, fostul jucător de la Şahtior Doneţk a majorat avantul formaţiei lui Olăroiu cu şapte minute înainte de pauză, după un contraatac rapid.

În prelungirile actului secund, fundaşul central Wang, de la Shenzhen, a fost eliminat, iar Jiangsu Suning s-a impus în faţa echipei antrenate de Juan Lopez Caro, cel care a pregătit-o pe FC Vaslui pentru o scurtă perioadă, în 2010.

În urma acestui succces, trupa lui Cosmin Olăroiu trece pe locul cinci în prima ligă din China, cu nouă puncte acumulate în cinci jocuri.