Mitriţă a debutat perfect la New York City. VIDEO | Pasă de gol senzaţională oferită de fostul golgheter al Craiovei

2 mar 2019 9965 afişări Stranieri

Alexandru Mitriţă se simte la New York City ca la Craiova. Fostul căpitan şi golgheter al oltenilor nu pare că şi-a schimbat echipa şi nici continentul. După cele două reuşite la noua sa echipă, în meciurile amicale, Mitriţă s-a făcut remarcat şi în primul meci oficial la gruparea din MLS.

În partida jucată în deplasare, cu formaţia Orlando City, în minutul 45, atacantul român i-a oferit o pasă senzaţională de gol mijlocaşului finlandez, Alexander Ring. La pauză, tabela de marcaj arăta 2-0 pentru New York City. Primul gol a fost înscris în minutul 13 de Ofori.

Alexandru Mitriţă a plecat în această iarnă de la Universitatea Craiova la gruparea din MLS, New York City.