Keşeru a marcat din nou în Bulgaria! Românul a deschis scorul în meciul cu ŢSKA Sofia. UPDATE | Rezultatul final

Joi, 18:58 1216 afişări Comentează şi tu Stranieri

UPDATE | ŢSKA Sofia a egalat în minutul 67, prin Despodov, iar partida s-a încheiat la egalitate, 1-1. Astfel, Ludogoreţ acumulează 45 de puncte, iar ŢSKA urcă pe locul doi, cu 39 de puncte.

Claudiu Keşeru (32 de ani) a marcat din nou în Bulgaria. Internaţionalul român a înscris pentru Ludogoreţ chiar în derby-ul cu ŢSKA Sofia din cadrul etapei cu numărul 18.

Vârful campioanei Bulgariei a deschis scorul în minutul 29, după ce a reluat cu capul în poartă un balon trimis din corner de brazilianul Wanderson. A fost reuşita cu numărul 14 pentru atacantul român, care ocupă locul doi în clasamentul golgheterilor, după bulgarul Kostov (Levski Sofia).

VIDEO cu golul lui Keşeru

Ludogoreţ este pe primul loc în campionatul Bulgariei, cu 44 de puncte, la şase distanţă de locul doi, ocupat de cei de la Levski. ŢSKA este la egalitate cu rivala din Sofia.