Acasa » Fotbal Extern » Stranieri » În sfârșit! Ganea a debutat pentru Athletic Bilbao în meciul de Cupă cu Huesca

În sfârșit! Ganea a debutat pentru Athletic Bilbao în meciul de Cupă cu Huesca

A venit ziua cea mare pentru Cristi Ganea. Fostul fundaș al Viitorului a debutat, în sfârșit, pentru Athletic Bilbao, clubul care l-a transferat în această vară.
În sfârșit! Ganea a debutat pentru Athletic Bilbao în meciul de Cupă cu Huesca

A venit ziua cea mare pentru Cristi Ganea. Fostul fundaș al Viitorului a debutat, în sfârșit, pentru Athletic Bilbao, clubul care l-a transferat în această vară.

Ganea a intrat în minutul 73 al meciului de Cupa Regelui, împotriva celor de la Huesca. La scorul de 4-0 pentru basci, românul l-a înlocuit în minutul 73 pe atacantul Aduriz, după ce acesta marcase o „dublă” în prima repriză a jocului.

În precedentul meci de campionat împotriva celor de la Getafe (1-1), românul a prins în premieră banca de rezerve, semn că antrenorul Eduardo Berizzo a revenit la „sentimente mai bune” față de Ganea.

Un milion de euro au plătit spaniolii în schimbul fundașului stânga de 26 de ani. Cinci meciuri are Ganea la prima reprezentativă a României, ultima fiind la finalul anului 2017, într-un meci amical cu Olanda, încheiat cu înfrângerea tricolorilor, scor 3-0. Alături de Viitorul, Ganea a cucerit titlul de campion la sfârșitul sezonului 2016-2017.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]