”Gură de aer” pentru Cosmin Olăroiu în China! Victorie la limită pentru Jiangsu Suning

31 mar 2019 2559 afişări Stranieri

Formaţia antrenată de Cosmin Olăroiu în China, Jiangsu Suning, a câştigat în ultima etapă din China împotriva celor de la Wuhan Zall, scor 2-1, şi s-a revanşat după înfrângerea din ultima etapă cu Shanghai SIPG, scor 3-2.

Jiangsu Suning a deschis scorul ]n minutul 25 prin Wang Song, iar Wu Xi a majorat diferen'a ]n minutul 70. Silva Rafael a redus din diferenţă şase minute mai târziu, iar în minutul 79 a părăsit terenul după ce a văzut direct cartonaşul roşu de la centralul partidei.

Cu şase puncte după primele trei etape, Jiangsu Suning ocupă locul şase, cu şase puncte, la trei în spatele liderului Shanghai SIPG. Beijing Guoan şi Guangzhou Evergrande sunt celelalte echipe care au nouă puncte din tot atâtea posibile.

• Olăroiu este antrenorul celor de la Jiangsu Suning din luna martie a anului 2018. Contractul său este valabil până în 2021.