George Puşcaş a debutat cu gol la Novara, dar echipa sa a fost învinsă

3 feb 2018 1777 afişări Comentează şi tu Stranieri

Atacantul George Puşcaş, împrumutat de Novara de la Internazionale Milano până la finalul sezonului, a debutat cu gol la noua sa echipă, în meciul pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Ascoli, în etapa a 24-a din Serie B.

Internaţionalul român, care a fost integralist la primul său meci pentru Novara, a deschis scorul în minutul 29. Oaspeţii au recuperat, însă, deficitul şi au trecut în avantaj înainte de pauză, după două goluri marcate în minutele 33 şi 37, de către Daniele Buzzegoli, respectiv Gaetano Monachello.

În clasament, Novara ocupă locul 16 din 22, cu 27 de puncte, în timp ce Ascoli acumulează 23 de puncte şi părăseşte ultimul loc, aflându-se acum pe 21.

În ultimul an şi jumătate, George Puşcaş (21 de ani) a evoluat sub formă de împrumut de la Inter la Benevento, de care s-a despărţit în această iarnă după ce a reuşit să marcheze un singur gol, în 11 apariţii avute în Serie A.