24 iun 2018 13926 afişări Stranieri
FOTO | Băluţă a marcat după doar şase minute în tricoul Slaviei Praga. Mijlocaşul este căpitan de la primul meci. UPDATE | Scor fluviu reuşit de Slavia FOTO Slavia Praga Facebook

UPDATE Fără Băluţă pe teren în partea secundă, vicecampionii Cehiei nu au avut probleme cu formaţia din eşalonul al treilea, şi s-au impus cu 9-1.

După un sezon excelent în tricoul Craiovei, decarul oltean, Alexandru Băluţă, a fost transferat în Cehia, la Slavia Praga, echipa contra căreia Craiova a jucat un meci amical pentru inaugurarea stadionului ”Ion Oblemenco”. În schimbul jucătorului, clubulul din Bănie va primi suma de 3 milioane de euro.

Cehii îşi pot freca palmele de bucurie după prima prestaţie a mijlocaşului în tricoul formaţiei pragheze. Cu banderola de căpitan pe braţ, Băluţă a marcat un gol după doar şase minute, într-un amical cu Chotebor, formaţie de liga a treia din Cehia. Fostul decar al Craiovei va evolua doar o repriză.