Echipa lui Dan Petrescu a făcut spectacol în ultima etapă din Emiratele Arabe Unite

29 nov 2016 6509 afişări Stranieri

Al Nasr, echipă antrenată de românul Dan Petrescu, a câştigat, marţi, scor 5-1, meciul disputat în deplasare cu Al Ittihad Kalba, în etapa a 9-a din prima ligă a campionatului din Emiratele Arabe Unite.

Golurile partidei au fost înscrise de Ahmed Tariq, în minutul 10, Jires Kembo-Ekoko, în minutul 22, Jonathan Pitroipa, care a reuşit o "dublă", în minutele 38 şi 76, şi Mohannad Abdulraheem. Pentru Al Ittihad Kalba a marcat Ciel, în minutul 59. În urma acestui rezultat, Al Nasr a urcat pe locul şapte în clasamentul, cu 12 puncte, în timp ce Ittihad Kalba rămâne pe locul 11, cu cinci puncte.

Echipa trimisă în teren: Shambih - Juma, Al Shehhi, Ghanim, Al Shehhi - Al Hammadi, Mubarak - Salman, Adbulraheem, Pitroipa - Kembo-Ekoko. Pe parcursul meciului au mai intrat Ahmed Rashid, Ahmed Khamis Rabei şi Mohammad Khamis.

În vârstă de 48 de ani, Dan Petrescu a fost instalat pe banca tehnică a formaţiei saudite la începutul lunii noiembrie, iar de atunci a strâns trei victorii şi o înfrângere în cele trei meciuri disputate.