Dan Petrescu a ratat dramatic calificarea în semifinalele Cupei Emiratelor

12 dec 2016 3300 afişări Stranieri

Al Nasr, echipa pregătită de antrenorul român Dan Petrescu, a remizat, luni, scor 1-1, cu Ittihad Kalba, şi a ratat calificarea în semifinalele Cupei Emiratelor, după ce a terminat pe locul trei în grupa B.

Echipa românului a deschis scorul în minutul 16, prin Mohannad Abdularaheem, iar golul care a calificat-o pe Kalba, fosta echipă a lui Mihai Costea, a venit în minutul 88 şi a fost înscris de Waleed Juma Mohammed.

În urma acestui rezultat, echipa lui Dan Petrescu a depins şi de rezultatul meciului Bani Yas - Al Shabab. Cele două formaţii au remizat cu acelaşi scor, 1-1. Astfel, Al Nasr a terminat pe locul trei în grupa B de calificare în semifinalele Cupei Emiratelor, cu 11 puncte, la egalitate cu Al Ahli Dubai şi Al Shabab.

Clasamentul grupei B din Cupa Emiratelor: 1. Al Ahli Dubai - 11 puncte, 2. Al Shabab - 11 p, 3. Al Nasr - 11 p, 4. Dibba Al Fujairah - 7 p, 5. Ittihad Kalba - 5 p, 6. Al Ain - 5 p, 7. Bani Yas - 3 p.