Aflat pe lista provizorie a lui Cosmin Contra, Andrei Ivan demonstrează că merită. Ce a făcut Rapid Viena în optimile Cupei Austriei | FOTO

1 nov 2018 2294 afişări Stranieri

Integralist în optimile de finală din Cupa Austriei, Andrei Ivan, s-a calificat alături de echipa sa, Rapid Viena, în sferturile competiţiei, după ce s-au impus cu 3-0 în faţa formaţiei Wolfsberger AC.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 22 de atacantul sârb Andrija Pavlović. Acelaşi Pavlović a reuşit dubla în ultimele minute ale primei reprize.

În partea a doua a meciului, mijlocaşul austriac Knasmüllner a stabilit scorul final 3-0, iar Rapid Viena s-a calificat în sferturi, în detrimentul echipei, Wolfsberger AC, formaţie care este pe locul patru în clasamentul Ligii I din Austria, cu 18 puncte.

#Match#Cup#Win3-0#RapidWien#AI97