Acasa » Fotbal Extern » Liga Campionilor » Momentul în care lui Pep Guardiola i-a căzut cerul în cap: ce a fost obligat să facă în minutul 35 al finalei Ligii Campionilor dintre Manchester City și Inter Milano! Lui Haaland nu îi venea să creadă că blestemul i-a lovit din nou pe „cetățeni”

Momentul în care lui Pep Guardiola i-a căzut cerul în cap: ce a fost obligat să facă în minutul 35 al finalei Ligii Campionilor dintre Manchester City și Inter Milano! Lui Haaland nu îi venea să creadă că blestemul i-a lovit din nou pe „cetățeni”

Momentul în care lui Pep Guardiola i-a căzut cerul în cap: ce a fost obligat să facă în minutul 35 al finalei Ligii Campionilor dintre Manchester City și Inter Milano! Lui Haaland nu îi venea să creadă că blestemul i-a lovit din nou pe „cetățeni”

Se poate spune că lui Pep Guardiola „i-a căzut cerul în cap” în minutul 35 al finalei Ligii Campionilor dintre Manchester City și Inter Milano, atunci când antrenorul catalan a fost nevoit să îl înlocuiască pe Kevin De Bruyne, „creierul” echipei.

Momentul în care lui Pep Guardiola i-a căzut cerul în cap: ce a fost obligat să facă în minutul 35 al finalei Ligii Campionilor dintre Manchester City și Inter Milano! Lui Haaland nu îi venea să creadă că blestemul i-a lovit din nou pe „cetățeni”

Mijlocașul belgian a acuzat unele probleme musculare și a fost schimbat cu Phil Foden. Momentul a avut un impact major asupra jucătorilor lui Manchester City. În frunte cu golgheterul Erling Haaland, ei au părut uluiți de ghinionul teribil cu care s-a confruntat De Bruyne, care a părăsit în lacrimi terenul de joc.

De amintit că belgianul a avut aceeași soartă și în finala Ligii Campionilor din 2021, disputată la Porto între Manchester City și Chelsea. Atunci, el a fost nevoit să iasă de pe teren în minutul 56, la scorul de 1-0 pentru londonezi, scor cu care de altfel s-a și încheiat acea partidă, după ce s-a izbit puternic de Antonio Rudiger.

„Salut, tocmai ce am ieșit din spital. Diagnosticul este fractură nazală și fractură la nivelul orbitei stângi. Mă simt bine acum. Sunt în continuare dezamăgit, evident, dar ne vom reveni”, a transmis Kevin De Bruyne la scurt timp după acel moment, prin intermediul rețelelor de socializare.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]