Acasa » Fotbal Extern » Liga Campionilor » Lăcătuș:”Daca pierdeam cu Galata, demisionam!”

Lăcătuș:”Daca pierdeam cu Galata, demisionam!”

La emisiunea Fanatik de aseară, Marius Lăcătuș a declarat că prin minte i-a trecut și gândul de a renunța la echipă dacă nu ar fi intrat în grupele Ligii Campionilor. „Sincer, dacă nu ne calificam, mă gândeam să renunț. M-aș fi temut de reacția suporterilor și am impresia că tot ce am făcut ca jucător s-ar fi șters din memoria lor, dar mă bucur că nu s-a întâmplat așa", a spus tehnicianul. Lăcătuș a recunoscut în aceeași emisiune că Gigi Becali îi mai transmite uneori să bage pe teren un anume jucător, „dar nu neapărat titular". „Gigi a aflat echipa din meciul retur cu Galata cu câteva ore înainte de joc. A stat cu noi în cant
Lăcătuș:"Daca pierdeam cu Galata, demisionam!"

La emisiunea Fanatik de aseară, Marius Lăcătuș a declarat că prin minte i-a trecut și gândul de a renunța la echipă dacă nu ar fi intrat în grupele Ligii Campionilor. „Sincer, dacă nu ne calificam, mă gândeam să renunț. M-aș fi temut de reacția suporterilor și am impresia că tot ce am făcut ca jucător s-ar fi șters din memoria lor, dar mă bucur că nu s-a întâmplat așa”, a spus tehnicianul. Lăcătuș a recunoscut în aceeași emisiune că Gigi Becali îi mai transmite uneori să bage pe teren un anume jucător, „dar nu neapărat titular”.

„Gigi a aflat echipa din meciul retur cu Galata cu câteva ore înainte de joc. A stat cu noi în cantonament. M-am gândit să-l folosesc și pe Bogdan Stancu, pentru că e în mare formă. Dar, sâmbătă, după ce m-am sfătuit și cu Rădoi, și cu cei din stafful tehnic, am decis să mă bazez pe jucători mai experimentați. I-am explicat situația lui Bogdan și mi-a zis că înțelege și că oricând am nevoie mă pot baza pe el”, a declarat antrenorul Stelei.
El a mai precizat că în meciul retur cu turcii a vrut să se bazeze pe axul central al Stelei: Goian-Rădoi-Ovidiu Petre-Lovin.

"Dacă nu ne calificam, se crea o atmosferă care nu era bună echipei. Lumea nu cred că mai umplea stadionul." – Marius Lăcătuș antrenor Steaua

"Mi-aș dori încă patru-cinci jucători ca Rădoi în echipă. Poate îi și am, dar nu se comportă ca el la toate meciurile." – Marius Lăcătuș antrenor Steaua

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]