„Îi era scris să moară”! Motivul pentru care a decedat Christian Benitez

Atacantul lui El Jaish, Christian Benitez, a decedat luni în urma unei insuficiențe cardiace. Medicii care au realizat autopsia au anunțat că atacantul ecuadorian suferea de probleme la inimă.
"Îi era scris să moară"! Motivul pentru care a decedat Christian Benitez

Atacantul lui El Jaish, Christian Benitez, a decedat luni în urma unei insuficiențe cardiace. Medicii care au realizat autopsia au anunțat că atacantul ecuadorian suferea de probleme la inimă.


*După o a doua autopsie realizată în Ecuador, se pare că atacantul lui El Jaish avea mari probleme cardiace

Vestea decesului lui Christian Benitez a șocat fotbalul mondial. Un atacant cu cifre excelente atât pentru naționala Ecuadorului, cât și pentru echipele de club, a murit din senin la doar 27 de ani, la doar câteva ore după ce își făcuse debutul pentru echipa lui Răzvan Lucescu! Qatarezii plătiseră 12 milioane de euro în schimbul atacantului ecuadorian pe 6 iulie, iar la controlul medical efectuat în momentul transferului nu a relevat nicio problemă.


Trupul neînsuflețit al lui Benitez a fost repatriat joi seară în Ecuador, costurile fiind suportate de cei de la El Jaish

Avea probleme cardiace

Deși primele informații păreau că dau o apendicită netratată ca variantă oficială a decesului, se pare că adevărul e altul. Benitez avea mari probleme cardiace, conform președintelui Federației ecuadoriene de fotbal, Luis Chiriboga. „Trupul lui Chucho a sosit în Ecuador joi seară, iar înainte să fie depus la capela cimitirului unde va fi înmormântat, medicii au realizat o nouă autopsie. Se pare că avea o problemă mare la arterele coronare. Din păcate, această problemă nu a putut fi depistată decât după deces. Îi era scris să moară mai devreme sau mai târziu”, a spus Chiriboga pentru un post TV din Ecuador. Mii de oameni au trecut deja pe la căpătâiul lui Benitez, care va fi înmormântat sâmbătă în capitala Quito.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
VIDEO | Ambasadorul SUA la București are rădăcini EST-EUROPENE, dar tot nu s-a putut hotărî: sarmale sau burgeri?
Mediafax
EX-regina filmelor pentru adulți și-a mărit serios 'moșia'! Viața nouă pe care și-a construit-o în Caraș-Severin
Cancan.ro
România are producții record, deși seceta a lovit Europa. Expert: „Niciodată în istoria sa nu a avut asemenea volume”
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Imagini fascinante cu Elena Udrea în costum de baie. Fostul politician și-a etalat silueta pe litoralul românesc
Ce se întâmplă, doctore?
Croația | Skywalk Biokovo, platforma de sticlă suspendată la 1.228 de metri altitudine. Cât plătesc turiștii pentru senzația de a păși deasupra prăpastiei și ce trebuie să știe înainte de urcare
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulișor: – Tată, azi la școală băieții au scris înjurături pe tablă
Râzi cu lacrimi
A fost descoperită cea mai rapidă stea din Calea Lactee
Descopera.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Sony lansează ediții limitate de console PlayStation 5
Go4Games
Cum arată un BMW X5 cu motor V10 și transmisie manuală?
Promotor.ro