VIDEO! Nebunie totală la Beşiktaş - Galata! Incitaţi de Melo, fanii gazdelor au pătruns pe teren. Meciul a fost întrerupt

22 sep 2013 12921 afişări Campionate Externe

Nebunie în Turcia, la derby-ul Beşiktaş - Galatasaray. Suporterii gazdelor au intrat pe teren, după ce Felipe Melo a fost eliminat. Mijlocaşul lui Galatasaray a primit cartonaşul roşu în prelungirile partidei şi i-a provocat pe fanii lui Beşiktaş în momentul în care părăsea suprafaţa de joc.

Enervaţi deja de rezultatul de pe tabelă, care arăta 2-1 pentru oaspeţi, suporterii "vulturilor negrii" au izbucnit şi au pătruns pe gazon. Partida a fost întreruptă şi cel mai probabil Galata va câştiga meciul şi la masa verde.

Beşiktaş a deschis scorul în minutul 18 prin Almeida, însă Drogba (59, 73) a întors rezultatul. Partida s-a desfăşurat pe stadionul Ataturk Olimpiyat, iar la meci au asistat aproximativ 76.000 de suporteri, record de audienţă pentru Beşiktaş.